L1211 HMS — este o bancă destinată antrenamentelor cu gantere sau bare. De asemenea, este excelentă pentru utilizarea cu aparatul Smith.
Structură stabilă
Banca L1211 HMS se distinge prin durabilitate, asigurată prin utilizarea materialelor de înaltă calitate. Este fiabilă, dar în același timp ușoară, ceea ce permite schimbarea ușoară a poziției. Padurile antiderapante previn alunecarea. Modelul L1211 este o bancă orizontală, care nu permite reglarea unghiului spătarului. Acest lucru asigură o stabilitate maximă.
Confort și comoditate
Baza robustă asigură stabilitatea spătarului, iar buretele moale oferă confort și comoditate în timpul antrenamentului. Grosimea buretelui este foarte importantă, deoarece influențează direct poziția ideală a corpului. Tapițeria modernă cu model de carbon este rezistentă la umiditate și transpirație, prevenind alunecarea corpului în timpul antrenamentului. De asemenea, este foarte plăcută la atingere.
Funcționalitate
Cu ajutorul băncii L1211 HMS se pot efectua exerciții care implică toate grupele musculare. În combinație cu gantere și bare, gama de exerciții efectuate este foarte largă. În concluzie, este cu adevărat un produs versatil.
L1211 HMS — o opțiune excelentă pentru orice sală de sport acasă.
| Tip | bancă |
| Utilizarea | pentru gantere , pentru haltere |
| Material | oțel , lemn , spumă |
| Dimensiuni | 1100x360x465 mm |
| Dimensiunile spătarului | 110x30x6,5 cm |
| Max. greutatea utilizatorului | 140 kg |
| Greutate | 8 kg |
| Producător | HMS |
| Cod EAN | 5907695596922 |









