| Сompatibilitate software | Android , iOS |
| Dislpay | AMOLED |
| Diagonala display | 1.75 " |
| Rezoluție afișare | 390x450 |
| Durata bateriei | pina la 168 ore |
| Comunicarea | bidirectionala |
| Display sensor | da |
| Ceas cu alarmă | da |
| Timer | da |
| Cronometru | da |
| GPS tracking | da |
| Pedometru | da |
| Accelerometru | da |
| Contor de calorii | da |
| Urmărirea activității | da |
| Urmărirea somnului | da |
| Monitor ritm cardiac | da |
| Controlul muzicii | da |
| Notificări | SMS , apeluri primite , mesaje vocale , mementouri |
| Culoare | albastru deschis/liliac |
| Materialul carcasei | plastic |
| Material de brățară | silicon |
| Dimensiuni | 41x35x10 mm |
| Greutate | 34 g |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Ice-Watch |
| Cod EAN | 4895173338441 |









