Perna SOFT cu două fețe are un aspect elegant și o moliciune excepțională. Este umplută cu un puf artificial. Această microfibră fină de poliester este tratată generos cu silicon. Acest material hipoalergenic nu va irita pielea sensibilă. Microfibra elimină eficient excesul de căldură corporală. Acest lucru menține perna confortabilă chiar și în cele mai fierbinți luni.
| Forma | dreptunghilara |
| Utilizarea | somn |
| Culoare de baza | alb/gri |
| Material husei | microfibră |
| Componenta | fibre silicon |
| Poziția de somn | universala |
| Permeabilitatea la aer | da |
| Antibacteriană | da |
| Hipoalergenic | da |
| Dimensiuni | 50x70 cm |
| Lungime | 70 cm |
| Lățime | 50 cm |
| Greutate | 900 gr |
| Specificații suplimentare | respectă standardul OEKO-TEX® 100 |
| Producător | MobiCasa |









