| Tip | reflector |
| Design optic | newtonian |
| Diametru | 76 mm |
| Distanță focală | 350 mm |
| Raport focal | f/4,6 |
| Magnitudine stelară maximă | 11.2 |
| Rezolutie (arcsec.) | 1.51 " |
| Diametrul și mărirea maximă a ocularului | 4 мм , 20 мм |
| Lentilă Barlow | 2x |
| Prismă | 1,25" erecting |
| Tip montura | azimutală |
| Trepied | de podea |
| Înălțimea trepiedului | 1450 mm |
| Greutate | 3.5 kg |
| Producător | Bresser |








