Electrovalva cu acțiune indirectă GENEBRE 4020 este o electrovalvă cu acțiune indirectă 2/2 căi. Este concepută pentru a controla debitul de medii lichide și gazoase compatibile cu materialele utilizate. Este în mod normal închisă și are o intrare și o ieșire. În poziția dezechilibrată, electrovalva este închisă; când este alimentată, se deschide.
| Tip | supapă |
| Destinație | alimentare cu apă , încălzire |
| Material | alamă |
| Diametrul filetului | 1/2" |
| Diametru | 13 mm |
| Conexiune filetului | intern |
| Presiunea maximă | 16 bar |
| Culoare | auriu |
| Producător | Genebre |









