Electrovalva cu acțiune indirectă GENEBRE 4021 este o electrovalvă cu acțiune indirectă 2/2 căi. Este concepută pentru a controla medii compatibile cu materialele utilizate. Este normal deschisă și are o intrare și o ieșire. În poziția normală, dezechilibrată, electrovalva este deschisă; când este alimentată, se închide.
| Tip | supapă |
| Destinație | alimentare cu apă , încălzire |
| Material | alamă |
| Diametrul filetului | 3/4" |
| Diametru | 19 mm |
| Conexiune filetului | intern |
| Presiunea maximă | 16 bar |
| Culoare | auriu |
| Producător | Genebre |









