| Factor de formă | M.2 |
| Capacitate | 1000 GB |
| Interfață | PCI Express 4.0 x4 |
| Rata de transfer la citire | 5000 MB/s |
| Rata de transfer la scriere | 4500 MB/s |
| Rezistența la impact în timpul funcționării | 1500 G |
| MTBF | 1e+006 ore |
| Tip de memorie | 3D QLC |
| Dimensiuni | 80x22x2.3 mm |
| Greutate | 7 g |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Crucial |









