Starter electric TT AGRO MOTO pentru motor diesel 186F este destinat pentru a funcționa în cadrul generatorului electric GN 5 KW. Reprezintă un motor electric cu colector, cu un cuplu mare. În momentul pornirii, roata dințată flotantă a dispozitivului se angajează cu coroana volantului și pune în mișcare sistemul pistonului motorului. Starterul electric are un diametru de montare de 66 mm și o lungime totală de 195 mm. Puterea starterului este de 0.9 kW, iar tensiunea de lucru este de 12 V.
| Tip | starter |
| Motor | 186F |
| Tipul motorului | diesel |
| Răcirea motorului | aer |
| Nod | sistem de lansare |
| Material | metal |
| Diametrul de aterizare | 66 mm |
| Lungimea | 195 mm |
| Orificii de montare centru-centru | 101 mm |
| Greutate | 3670 g |
| Garanție | 12 luni |
| Producător | TATA |









