Seifuri pentru arme finisate în lemn TCH/L din seria TECHNOSAFE sunt fabricate de compania "Technomax"(Italia) - destinate pentru păstrarea a 5 bucăţi de arme cu lungimea pîna la 1300mm.
Grosimea uşii - 3 mm (grosimea uşii totală inclusiv panelul lacătului - 55mm).
Grosimea pereţilor corpului - 2 mm.
Lăcată cu cheie, cu 6 verturi. Cheia nu poate fi scoasă , dacă lăcată este deschisă. 4 bolţuri din oţel nichelat Ø20 mm. Suporturi pentru arme acoperite cu ţesătură. Compartiment intern cu lacăt. Găuri pentru ancorare pe partea posterioară şi pe fund.
| Grosimea ușii | 3 mm |
| Numărul de bolţuri rotative | 4 |
| Diametrul bolțurilor | 20 mm |
| Tip închidere | electronic |
| Tip de armă | pușcă |
| Lungimea/înălțimea maximă a compartimentului pentr | 1300 mm |
| Numărul de arme | 5 |
| Compartimentul pentru cartușe | da |
| Culoare | maro |
| Dimensiuni exterioare | 1510х440х345 mm |
| Dimensiuni interioare | 1300x335x245 mm |
| Greutate | 60 kg |
| Producător | Technomax |









