| Model | Armor 30 |
| Tip | smartphone |
| Sistem de operare | Android 15.0 |
| Diagonala display | 6.95 inch |
| Rezolutie display | 2460x1080 |
| Tipul matricei de ecran | IPS |
| Frecvență ecranului | 120 Hz |
| Numărul de camere principale | 3 |
| Camera foto | 64 Mp |
| А doua cameră | 50 Mp |
| Camera a treia | 50 Mp |
| Cameră frontală | 32 Mp |
| Capacitatea bateriei | 12800 mAh |
| Încărcare rapidă | da |
| NFC | da |
| 2 cartele SIM | da |
| Procesor | MediaTek Helio G100 |
| Frecvenţă procesor | 2200 MHz |
| Număr de nuclee | 8 |
| RAM | 12 Gb |
| Memorie interna | 512 Gb |
| Slot memorie | da |
| Face Unlock | da |
| Dimensiuni | 181.3x84.9x21.2 mm |
| Greutate | 506 g |
| Culoare | negru |
| Scaner de amprente | da |
| Garanție | 24 luni |
| Greutatea brută | 1.1 kg |
| Producător | Ulefone |
| Cod EAN | 6975326662789 |









