| Tip | reflector |
| Design optic | newtonian |
| Diametru | 76 mm |
| Distanță focală | 700 mm |
| Raport focal | 1:9.2 |
| Mărire teoretică maximă | 152 |
| Magnitudine stelară maximă | 11.9 |
| Rezolutie (arcsec.) | 1.5 " |
| Număr oculare incluse | 3 |
| Diametrul și mărirea maximă a ocularului | 20mm , 12.5mm , 4mm |
| Tip montura | azimutală |
| Lungime tub | 700 mm |
| Greutate | 5.26 kg |
| Producător | Bresser |
| Cod EAN | 2009884985968 |








