| Diagonală ecran | 55 inch |
| Rezoluţie | (4K) 3840x2160 |
| Tipul de matrice | OLED |
| Frecvență ecranului | 120 Hz |
| High Dynamic Range (HDR) | 10 , Dolby Vision |
| AMD FreeSync | da |
| Smart TV | da |
| Tipul sistemului de operare | webOS Smart TV |
| Bluetooth | da |
| Wi-Fi | da |
| Telecomanda | da |
| Comande vocale | da |
| HDMI | 4 |
| USB | 3 |
| Ethernet (LAN) | 1 |
| CI | 1 |
| Ieşire sunet | 60 W |
| Asistenți virtuali | Amazon Alexa , Google Assistant |
| Consum de energie | 171 W/h |
| Clasa de eficiență energetică (new) | E |
| Culoare | negru |
| Dimensiuni montare pe perete VESA | 300x200 mm |
| Dimensiuni fără stativ | 1222x703x27 mm |
| Dimensiuni cu stativ | 1222x787x263 mm |
| Greutete fără stativ | 16.8 kg |
| Greutate cu stativ | 22.1 kg |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | LG |
| Cod EAN | 8806096362297 |














