| Diagonală ecran | 75 inch |
| Rezoluţie | (8K) 7680x4320 |
| Tipul de matrice | QLED |
| Frecvență ecranului | 165 Hz |
| High Dynamic Range (HDR) | 10+ |
| Luminozitate | 350 cd/m² |
| Smart TV | da |
| Tipul sistemului de operare | OS Tizen |
| Bluetooth | da |
| Wi-Fi | da |
| Telecomanda | da |
| Comande vocale | da |
| HDMI | 4 |
| USB | 2 |
| Ethernet (LAN) | 1 |
| CI | 1 |
| Ieşire sunet | 70 W |
| Asistenți virtuali | Bixby , Amazon Alexa , Google Assistant |
| Consum de energie | 110 W/h |
| Culoare | negru |
| Dimensiuni montare pe perete VESA | 400x400 mm |
| Dimensiuni fără stativ | 1680x958x39 mm |
| Dimensiuni cu stativ | 1680x993x320 mm |
| Greutete fără stativ | 35.8 kg |
| Greutate cu stativ | 36.3 kg |
| Garanție | 24 luni |
| Greutatea brută | 45.7 kg |
| Producător | Samsung |
| Cod EAN | 8806097016939 |














