| Diagonală ecran | 85 inch |
| Rezoluţie | (4K) 3840x2160 |
| Tipul de matrice | ELED |
| Frecvență ecranului | 50 Hz |
| High Dynamic Range (HDR) | 10+ |
| Smart TV | da |
| Tipul sistemului de operare | OS Tizen |
| Bluetooth | da |
| Wi-Fi | da |
| Telecomanda | da |
| Comande vocale | da |
| HDMI | 3 |
| USB | 1 |
| CI | 1 |
| Ieşire sunet | 20 W |
| Asistenți virtuali | Amazon Alexa , Google Assistant , Bixby |
| Consum de energie | 268 W/h |
| Clasa de eficiență energetică (new) | G |
| Culoare | negru |
| Dimensiuni montare pe perete VESA | 400x300 mm |
| Dimensiuni fără stativ | 1890x1084x77 mm |
| Dimensiuni cu stativ | 1890x1133x326 mm |
| Greutete fără stativ | 28.7 kg |
| Greutate cu stativ | 29.2 kg |
| Garanție | 24 luni |
| Greutatea brută | 40.2 kg |
| Producător | Samsung |
| Cod EAN | 8806097027126 |














