| Tip | motocultivatoare |
| Cai putere | 7 hp |
| Volume motorului | 215 cm³ |
| Volumul rezervorului de benzina | 3.6 l |
| Combustibil | benzin |
| Motor | 4-timpi |
| Lățime de prelucrare | 500 mm |
| Adâncime de prelucrare | 300 mm |
| Numărul de viteze | 3 înainte / 1 înapoi |
| Ambreiaj | disc |
| Reductor | perechi planetar |
| Greutatea | 105 kg |
| Garanție | 12 luni |
| Producător | TATA |









