Comutatorul inteligent Moes ZT-SR-EU3-WH-MS este un întrerupător cu trei butoane compatibil cu sistemele inteligente de control al iluminatului. Înlocuiește întrerupătoarele tradiționale și permite controlul a trei linii de iluminat sau sarcini electrice separate.
Acest comutator funcționează prin protocolul Zigbee 3.0, necesitând un hub Zigbee compatibil (de exemplu Tuya, Smart Life sau MOES Hub). De pe smartphone, prin aplicația adecvată, poți porni/opri lumina de la distanță, seta programe, automatizări și scene personalizate, iar integrarea cu asistenți vocali precum Amazon Alexa și Google Assistant permite comenzi vocale atunci când este conectat la o rețea smart.
Designul modern cu panou alb și iluminare LED „Star Ring” în jurul butoanelor oferă o vizibilitate bună în întuneric și completează estetica locuinței.
Comutatorul este alimentat din rețeaua electrică 100 – 240 V AC și poate gestiona sarcini de până la 10 A pe canal, fiind potrivit pentru majoritatea instalațiilor de iluminat rezidențiale. Se montează într-o cutie standard în perete și face parte dintr-un sistem integrat de automatizare a casei.
| Tip | întrerupător |
| Voltaj | 240 W |
| Curent electric | 10 A |
| Grad de protecție | IP20 |
| Numarul de taste | 3 |
| Numarul de doze | 3 |
| Iluminare nocturna | da |
| Material | plastic |
| Metoda de ficsare | șurub |
| Montare | ascuns |
| Diametrul manșonului de montare | 60 mm |
| Controlul prin smartphone | da |
| Control vocal | da |
| Protocol de comunicare | ZigBee |
| Alimentare | rețea |
| Dimensiuni | 86х86х38 mm |
| Producător | Moes |
| Cod EAN | 6974246475103 |









