| Colecția | Basarabia |
| Tipul | covor |
| Forma | dreptunghiulară |
| Dimensiuni | 250х340 cm |
| Lungimea | 340 cm |
| Lățimea | 250 cm |
| Grosimea | 9 mm |
| Densitatea | 600000 puncte/m² |
| Culoare | negru/roșu |
| Ornament | etnic |
| Conținut | lână |
| Țara producătoare | Moldova |
| Destinaţie | living |
| Producător | Covoare Ungheni |









