| Tip | Layer 2 Managed |
| Numărul total de porturi | 48 |
| Numărul de porturi RJ45 | 48 |
| Viteză maxima RJ-45 | 1000 Mbps |
| Putere PoE totală | 195 W |
| Porturi SFP | 4x 1000 Mbps |
| Rata de date | 10/100/1000 Mb/s |
| Lățime de bandă internă | 52 Gb/sec |
| Dimensiuni (LxAxÎ) | 442x285x43 mm |
| Înălţime | 4.5 kg |
| Mounting Rack | da |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Ubiquiti |









