| Tip | unghiular |
| Tip mandrină | hexagonală pentru biţi (1/4 HEX) |
| Alimentare | acumulator |
| Tip de baterie | Li-Ion |
| Tensiunea bateriei | 18 V |
| Rotații 1 viteza | 1500 min‾¹ |
| Rotații 2 viteza | 2250 min‾¹ |
| Turația în gol | 3400 min-1 |
| Moment de strângere maxim | 81 Nm |
| LED-uri de iluminare | da |
| Set | Fără baterie , încărcător |
| Greutatea | 1.3 kg |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Milwaukee |









