| Model | Nord CE 2 Lite 5G |
| Tip | smartphone |
| Sistem de operare | Android 12.0 |
| Diagonala display | 6.59 inch |
| Rezolutie display | 2412x1080 |
| Tipul matricei de ecran | IPS LCD |
| Camera foto | 64 Mp |
| А doua cameră | 2 Mp |
| Camera a treia | 2 Mp |
| Cameră frontală | 16 Mp |
| Capacitatea bateriei | 5000 mAh |
| Încărcare rapidă | da |
| NFC | da |
| 5G | da |
| Procesor | Qualcomm Snapdragon 695 |
| Frecvenţă procesor | 2200 MHz |
| Număr de nuclee | 8 |
| RAM | 6 GB |
| Memorie interna | 128 Gb |
| Slot memorie | da |
| Materialul corpului | aluminiu |
| Face Unlock | da |
| Dimensiuni | 164.3x75.6x8.5 mm |
| Greutate | 195 g |
| Culoare | negru |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | OnePlus |
| Cod EAN | 6921815620716 |









