| Tip | motouneltei |
| Grosime de tăiere | 25 mm |
| Lungimea lamei | 55 cm |
| Tipul cuțitului | bilateral |
| Frecvența tăietorului | 1400 1/min |
| Tip a acumulatorului | Li-Ion |
| Tensiunea bateriei | 18 V |
| Capacitatea a acumulatorului | 5 Ah |
| Numărul de baterii incluse | 1 bucăți |
| Garanție | 12 luni |
| Producător | DeWalt |









