Ruloul de vopsit PAINTER pentru fațade este un instrument durabil și rezistent la uzură, destinat vopsirii fațadelor și suprafețelor exterioare. Asigură aplicarea uniformă a materialelor vopsite dense pe suprafețe mari. Potrivit pentru lucrul cu vopsele acrilice, latex și silicatice, garantând un strat durabil și de calitate.
| Tip | rola cu mâner |
| Construcția rolei | structural |
| Culoare | negru |
| Material | poliuretan |
| Lungimea teancului/părului | 16 mm |
| Lungimea rolei/tubului | 250 mm |
| Diametrul rolei/tubului | 48 mm |
| Producător | Painter |









