Minte sănătoasă într-un corp sănătos
Antrenează-te diferit pe bicicleta fitness
Bicicleta fitness este cel mai popular echipament pentru antrenamentele acasă. Popularitatea sa se datorează designului ergonomic, dimensiunilor compacte și ușurinței în utilizare. Exercițiile ajută la arderea rapidă a caloriilor și pierderea kilogramelor în plus, îmbunătățind în același timp condiția fizică, rezistența și starea generală de sănătate.
Zipro Easy este o soluție ideală pentru persoanele care caută confort sau nu pot utiliza o bicicletă verticală.
Poziția confortabilă în timpul antrenamentului crește nivelul de confort. Reglarea ghidonului și a distanței dintre șa și pedale permite adaptarea perfectă la corpul utilizatorului. Sistemul de rezistență magnetică are 8 niveluri de dificultate. Ajustarea se face ușor, astfel încât să te poți antrena conform nevoilor și obiectivelor tale.
Fii fit și sănătos
Zipro Easy nu este doar o alternativă la bicicletele verticale pentru obținerea unei siluete suple. Poate fi util și în procesul de recuperare. Șaua confortabilă cu spătar profilat oferă suport pentru coloană și reduce solicitarea acesteia în timpul antrenamentului. Designul cu acces jos permite urcarea și coborârea ușoară, reducând riscul de pierdere a echilibrului sau cădere.
Pedalele antiderapante oferă stabilitate pentru picioare.
Monitorizează-ți antrenamentul
Toți parametrii pe ecran LCD
Informațiile esențiale pot fi urmărite în timp real pe un ecran LCD clar. Computerul afișează timpul, distanța parcursă, viteza și caloriile arse. Funcția SCAN afișează alternativ toți parametrii. Astfel poți controla antrenamentul și obține rezultate mai bune.
Funcția de setare a obiectivelor (timp, viteză, calorii) te motivează suplimentar. Un semnal sonor te anunță când ai atins ținta.
Siguranța antrenamentului este esențială
Senzorii de pe mânerele de lângă șa măsoară pulsul. Pedalatul este un exercițiu cardio, influențând sistemul cardiovascular. De aceea este important să monitorizezi pulsul. Acesta este afișat pe ecran, astfel încât îl poți urmări constant.
Poți seta și o valoare maximă a pulsului — depășirea ei va fi semnalizată sonor.
Zipro Easy este sigur și datorită construcției solide. Stabilizatoarele late (45 cm în față și 55 cm în spate) oferă stabilitate chiar și în timpul antrenamentelor intense. Roțile de transport permit mutarea ușoară a bicicletei în orice loc din casă.
| Tip | orizontal |
| Sistem frânare | magnetic |
| Greutate volanta | 8 kg |
| Numărul de niveluri de încărcare | 8 |
| Reglarea volanului | da |
| Reglarea scaunului | da |
| Timpul | da |
| Măsurarea caloriilor | da |
| Măsurarea pulsului | da |
| Măsurarea vitezei | da |
| Măsurarea distanței | da |
| Roți de transport | da |
| Greutate maximă utilizator | 150 kg |
| Dimensiuni | 127x60x107 cm |
| Culoare | negru |
| Greutate | 34 kg |
| Specificații suplimentare | Distanța dintre scaun și pedale — 69–82 cm |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Zipro |
| Cod EAN | 5905669153867 |









