| Curent nominal | 250 A |
| Numărul de poli | 3 |
| Tensiunea nominală de funcționare | 660 В |
| Tip de tensiune | AC |
| Secțiunea transversală maximă a conductorului | 35 мм² |
| Cuplul de prindere a șuruburilor | 2.20 Nm |
| Rezistenta la uzura | 10000 |
| Tensiunea nominală de impuls | 8 kV |
| Capacitate nominală de rupere | 3.6 кА |
| Frecvența nominală | 50 Hz |
| Grad de protecție | 40 IP |
| Poziția de lucru | vertical |
| Suporturi pentru șină DIN | 35х7.5 |
| Interval de temperatură de funcționare | -40...70 С° |
| Marimea | 90х97х130 мм |
| Producător | Hager |









