| Tip | Li-ion |
| Capacitatea bateriei | 5200 mAh |
| Tensiunea | 10.8 V |
| Număr celule | 6 |
| Putere | 56 Wh |
| Brand compatibil | Asus |
| Model compatibil | GL551 , GL551J , GL551JK , GL551JM , GL551JW , ROG GL771 , ROG G771 |
| Greutate | 235 g |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Asus |
| Cod EAN | 2009885019938 |
