| Tip | fără percuție |
| Tip mandrină | fixare rapidă |
| Alimentare | acumulator |
| Tip de baterie | Li-Ion |
| Număr de baterii incluse | 1 |
| Tensiunea bateriei | 10.8 V |
| Capacitatea bateriei | 1.5 Ah |
| Timp de încărcare | 8 ore |
| Deschiderea mandrinei | 1 - 10 mm |
| Max. turații în gol | 550 min-1 |
| Capacit. de găurire în lemn | 25 mm |
| Capacit. de găurire în otel | 8 mm |
| Greutatea | 1.6 kg |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Black&Decker |









