OSEF 44980 — un instrument fiabil pentru tăierea lemnului, cu un motor de tip 2-tact, având o putere de 1,8 kW (2,4 CP) și un volum de 45 cm3. Este echipată cu un ghidaj de 45 cm, ceea ce permite lucrul cu bușteni de grosime medie și mare.
| Volumul cilindrului | 45.1 cm3 |
| Tip motor | 2 timpi |
| Putere | 2.4 L.sec |
| Capacitatea rezervorului de combustibil | 550 ml |
| Lungimea lamei | 450 mm |
| Pas de lanț | 0.325 " |
| Greutatea | 5.8 kg |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Osef |









