OSEF 44980 — un instrument de încredere pentru tăierea lemnului, cu un motor de tip 2-tact de 1,8 kW (2,4 CP) și un volum de 45 cm3. Este echipată cu un ghidaj de 45 cm, ceea ce permite lucrul cu bușteni de grosime medie și mare.
| Volumul cilindrului | 45 cm3 |
| Tip motor | 2 timpi |
| Putere | 2.4 L.sec |
| Capacitatea rezervorului de combustibil | 550 ml |
| Capacitatea rezervorului de lubrifiere a lanțului | 250 ml |
| Ungere automată a lanțului | da |
| Lungimea lamei | 450 mm |
| Pas de lanț | 0.325 " |
| Сanelură de lanț | 1.5 mm |
| Numărul de legaturi | 72 |
| Greutatea | 5.8 kg |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Osef |









