| Tip | auto |
| Tensiune | 12 V |
| Capacitate | 70 Ah |
| Curent de pornire | 700 A |
| Tehnologie EFB ? | da |
| Polaritate borne | «0» |
| Poli de racord | «1» |
| Construcție | european |
| Baza bacului | B13 |
| Lungime | 278 mm |
| Lățime | 175 mm |
| Înălțime | 190 mm |
| Greutate | 18.8 kg |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Camel |









