| Diagonala ? | 15.6 inch |
| Rezolutie ? | 1920x1080 |
| Tipul matricei de ecran | IPS |
| Tip | notebook pentru jocuri |
| Potrivit pentru jocuri | da |
| Frecvența ecranului | 165 Hz |
| Tip de ecran de acoperire | Anti-Glare |
| Tip procesor | AMD Ryzen™ 7 |
| Procesor | R7-7445HS |
| Număr de nuclee | 6 |
| Frecvență procesor | 3.5 GHz |
| Frecvență procesor (Turbo Boost) | 4.7 GHz |
| Memorie RAM | 16 GB |
| Tip memorie | DDR5 |
| Dispozitiv de stocare | PCIe M.2 NVMe |
| SSD Disc | 512 Gb |
| Tip memorie video ? | dedicata |
| Chipset video | GeForce RTX 4050 |
| Capacitate memorie video | 6 GB |
| Capacitatea bateriei | 57 Wh |
| Durata de viață maximă a bateriei | 9.5 h |
| Port HDMI ? | da |
| USB type C | da |
| Wi-Fi ? | da |
| Bluetooth | da |
| Tastatură iluminată | da |
| Culoare exterior | negru |
| Dimensiuni | 362x240x24 mm |
| Greutate | 2.1 kg |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Acer |
| Cod EAN | 4711474922243 |









