Setul de pat Lavander include o plapumă, o pernă și o pungă cu ierburi parfumate. Husele sunt din microfibră, iar umplutura este din material poliester siliconizat.
Atât perna, cât și plapuma au culoarea lavandei.
Set LAVANDER are o serie de avantaje care-i fac necesară prezența în orice casă:
Calitate și confort
Sunt plăcute la atingere și drăguțe la aspect. Își păstrează calitățile originale dupa numeroase spălari.
Efect terapeutic
Aroma de lavandă are un efect pozitiv asupra sistemului nervos și al imunității. În timpul somnului, o persoană nu numai că se odihnește pe deplin, ci și se reîncarcă cu sănătate.
Practicitate
Setul este conceput pentru spălare în mașină automată (cu excepția pungii cu ierburi); se usucă bine în condiții naturale.
Securitate
Colecția Lavander este realizată din materiale sigure pentru sănătatea umană. Atât țesătura superioară, cât și umplutura nu pot fi cauza alergiilor. Calitatea produsului este confirmată de către certificatul OEKO-TEX® STANDARD.
| Tip | pentru adulți |
| Plapumă | da |
| Numărul de articole incluse | 3 |
| Sezon | demisezon |
| Material husa păturii | microfibra |
| Umplutură păturii | poliester |
| Lungimea păturii | 220 cm |
| Lățimea păturii | 200 cm |
| Culoare pătură | violet |
| Număr de perne | 1 |
| Material husa pernă | microfibra |
| Umplutură pernă | poliester |
| Forma pernei | dreptunghiulară |
| Lungimea pernei | 70 cm |
| Lățimea pernei | 50 cm |
| Culoarea pernei | violet |
| Hipoalergenic | da |
| Proprietăți antibacteriene | da |
| Greutate | 2000 gr |
| Specificații suplimentare | aroma de lavandă |
| Producător | MobiCasa |









