| Volum | 1.8 l |
| Putere | 2200 W |
| Bază rotativă la 360° | da |
| Indicator nivel apa | da |
| Indicator functionare | da |
| Oprire automată | da |
| Protecţie fierbere uscată | da |
| Lungime cablu | 0.75 m |
| Culoare | violet |
| Carcasă | metal |
| Greutate | 1.3 kg |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Berlinger Haus |







































