| Numărul de tobe | 4 |
| Truse de tambur | 10 |
| Timbruri | 10 |
| Voci de tambur | 287 |
| Compoziții încorporate | 128 |
| Polifonie | 64 |
| Reverberaţie | da |
| Equalizer | 4 linii |
| Ieşiri | jack , MIX IN jack , USB B type , TRIGGER |
| USB | 1 |
| MIDI | 1 |
| Afisaj | LCD |
| Modul de sunet | 1 |
| Bas tobă | 1 |
| Tambur Snare | 1х7.5" |
| Tom | 3х7.5" |
| Cymbals | 3 |
| Hi-hat | 1х10" |
| Crash | 2х10" |
| Hi-Hat Pedal | da |
| Pedală de bas | da |
| Alimentare | 5 V |
| Dimensiunea rampei asamblate | 269х147х39 mm |
| Producător | Yamaha |
