| Diagonala ? | 13.6 inch |
| Rezolutie ? | 2560x1664 |
| Display Touch Screen | nu |
| Tip | notebook |
| Frecvența ecranului | 60 Hz |
| Tip de ecran de acoperire | gloss |
| Tip procesor | Apple |
| Procesor | M5 |
| Număr de nuclee | 10 |
| Memorie RAM | 24 GB |
| Dispozitiv de stocare | SSD |
| SSD Disc | 1024 Gb |
| Tip memorie video ? | integrata |
| Chipset video | M5 10-core |
| Capacitatea bateriei | 53.8 Wh |
| Durata de viață maximă a bateriei | 18 h |
| Thunderbolt | da |
| Wi-Fi ? | da |
| Bluetooth | da |
| Scaner de amprentă | da |
| Tastatură iluminată | da |
| Culoare exterior | albastru deschis |
| Dimensiuni | 304.1x215x113 mm |
| Greutate | 1.23 kg |
| Altele | iluminare albă a tastaturii |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Apple |









