| Sistem de prindere | SDS-max |
| Putere | 1550 W |
| Turația în gol | 300 min‾¹ |
| Frecvența bătăilor in gol | 2700 min‾¹ |
| Diametrul găurii în beton | 50 mm |
| Diametrul coroanei de găurit | 150 mm |
| Alimentare | priza |
| Mâner suplimentar | da |
| Greutate | 8.2 kg |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Milwaukee |
