| Tip | studio |
| Principiul de funcționare | condensator |
| Frecvență minimă | 20 Hz |
| Frecvență | 20000 Hz |
| Orientare | omnidirecțional , cardioid |
| Conectare | cu fir |
| Impedanţă nominală | 200 Ohm |
| Sensibilitate | -34 dB |
| Raport semnal/zgomot | 78 dB |
| Nivelul maxim de presiune acustică | 135 dB |
| Material | metal |
| Greutate | 765 g |
| Dimensiuni (LxH) | 212x54x54 mm |
| Set complet | microfon , suspensie anti-șoc („păianjen”) , cablu detașabil de la microfon la adaptorul de alimentare , adaptor de alimentare , cais / husă. |
| Producător | AKG |









