Șevaletul ușor și portabil Mont Marte este ideal pentru artiștii de toate nivelurile și vine într-o husă de transport din poliester cu curea reglabilă.
| Tip șevalet | trepied |
| Tipul de alocare | pe podea |
| Înălțimea maximă a șevaletului | 185 cm |
| Înălțimea minimă a șevaletului | 100 cm |
| Lăţime | 118 cm |
| Adâncime | 90 cm |
| Înălțimea maximă a pânzei | 90 |
| Material | aluminiu |
| Înălțime reglabilă | da |
| Înclinare reglabilă | da |
| Cu cutie | nu |
| Greutatea | 0.9 kg |
| Specificații suplimentare | geantă de transport |
| Producător | Mont Marte |
| Cod EAN | 9328577006364 |





