| Model | Redmi Note 14 5G |
| Tip | smartphone |
| Sistem de operare | Android 14.0 |
| Diagonala display | 6.67 inch |
| Rezolutie display | 2400x1080 |
| Tipul matricei de ecran | AMOLED |
| Camera foto | 108 Mp |
| А doua cameră | 8 Mp |
| Camera a treia | 2 Mp |
| Cameră frontală | 20 Mp |
| Capacitatea bateriei | 5110 mAh |
| Încărcare rapidă | da |
| NFC | da |
| 5G | da |
| Procesor | MediaTek Dimensity 7025-Ultra |
| Frecvenţă procesor | 2500 MHz |
| Număr de nuclee | 8 |
| RAM | 6 GB |
| Memorie interna | 128 Gb |
| Slot memorie | da |
| Materialul corpului | plastic |
| Face Unlock | da |
| Dimensiuni | 162.4x75.7x7.9 mm |
| Greutate | 190 g |
| Culoare | verde |
| Garanție | 24 luni |
| Producător | Xiaomi |
| Cod EAN | 6932554405489 |









