| Tip | pliant |
| Material de mâner | sticlă-textolit |
| Mâner de culoare | kaki |
| Material de lamă | inox |
| Duritatea oțelului | 57 Rockwell |
| Lungimea cuțitului | 165 mm |
| Lungimea lamei | 70 mm |
| Lungimea mânerului | 95 mm |
| Grosimea lamei | 2.5 mm |
| Tip blocare cuțit | liner lock |
| Greutate | 115 g |
| Accesorii opționale | clemă pentru fixarea la curea sau în buzunar |
| Producător | Black Fox |









