| Tip | pentru vânătoare |
| Material de mâner | lemn |
| Mâner de culoare | negru |
| Material de lamă | inox |
| Duritatea oțelului | 57 Rockwell |
| Lungimea cuțitului | 210 mm |
| Lungimea lamei | 100 mm |
| Lungimea mânerului | 110 mm |
| Grosimea lamei | 4 mm |
| Tecii/pungă de | da |
| Greutate | 180 g |
| Producător | Black Fox |









