| Tip | pliant |
| Material de mâner | inox , lemn de santal |
| Mâner de culoare | inox/gri închis |
| Material de lamă | inox |
| Duritatea oțelului | 57 Rockwell |
| Lungimea cuțitului | 195 mm |
| Lungimea lamei | 80 mm |
| Lungimea mânerului | 115 mm |
| Grosimea lamei | 3 mm |
| Greutate | 105 g |
| Producător | Black Fox |









