| Material de mâner | micarta |
| Mâner de culoare | maro |
| Material de lamă | inox |
| Duritatea oțelului | 61 Rockwell |
| Lungimea cuțitului | 132 mm |
| Lungimea lamei | 74 mm |
| Lungimea mânerului | 58 mm |
| Grosimea lamei | 3.5 mm |
| Tip blocare cuțit | flipper |
| Greutate | 90 g |
| Producător | Black Fox |









