| Tip | turistic |
| Material de mâner | sticlă-textolit |
| Mâner de culoare | negru |
| Material de lamă | oțel |
| Duritatea oțelului | 59 Rockwell |
| Lungimea cuțitului | 190 mm |
| Lungimea lamei | 90 mm |
| Lungimea mânerului | 100 mm |
| Grosimea lamei | 4 mm |
| Tecii/pungă de | da |
| Greutate | 160 g |
| Producător | Black Fox |









