Caracteristici generale
| Tip | pliant |
| Material de mâner | inox ,
sticlă-textolit |
| Mâner de culoare | kaki |
| Material de lamă | oțel |
| Duritatea oțelului | 59 Rockwell |
| Lungimea cuțitului | 115 mm |
| Lungimea lamei | 50 mm |
| Lungimea mânerului | 165 mm |
| Grosimea lamei | 3 mm |
| Tip blocare cuțit | frame-lock |
| Greutate | 70 g |
| Accesorii opționale | clemă pentru fixarea la curea sau în buzunar |
Specificațiile și imaginile produsului Cuțit Black Fox BF-752 OD sunt cu titlu de prezentare și pot diferi de cele reale. Vă recomandăm să concretizați la cumpărare prezența funcțiilor și specificațiilor dorite.