| Tip | pliant |
| Material de mâner | zytel |
| Mâner de culoare | negru |
| Material de lamă | inox |
| Duritatea oțelului | 57 Rockwell |
| Lungimea cuțitului | 165 mm |
| Lungimea lamei | 60 mm |
| Lungimea mânerului | 108 mm |
| Grosimea lamei | 2 mm |
| Tip blocare cuțit | flipper |
| Greutate | 30 g |
| Producător | Black Fox |









