| Tip | pliant |
| Material de mâner | sticlă-textolit |
| Mâner de culoare | negru |
| Material de lamă | oțel |
| Duritatea oțelului | 56 Rockwell |
| Lungimea cuțitului | 200 mm |
| Lungimea lamei | 85 mm |
| Lungimea mânerului | 115 mm |
| Grosimea lamei | 3 mm |
| Tip blocare cuțit | backlock |
| Greutate | 100 g |
| Accesorii opționale | clemă pentru fixarea la curea sau în buzunar |
| Producător | Black Fox |









