| Tip | pentru camping , pentru vânătoare |
| Material de mâner | oțel |
| Mâner de culoare | negru |
| Material de lamă | oțel |
| Duritatea oțelului | 57 Rockwell, 59 Rockwell |
| Lungimea cuțitului | 105 mm |
| Lungimea lamei | 40 mm |
| Lungimea mânerului | 65 mm |
| Grosimea lamei | 4 mm |
| Tecii/pungă de | da |
| Greutate | 50 g |
| Producător | Black Fox |









