| Tip | pliant |
| Material de mâner | fibră de sticlă |
| Mâner de culoare | verde |
| Material de lamă | oțel |
| Duritatea oțelului | 61 Rockwell |
| Lungimea cuțitului | 196 mm |
| Lungimea lamei | 82 mm |
| Lungimea mânerului | 114 mm |
| Grosimea lamei | 3.4 mm |
| Tip blocare cuțit | flipper |
| Greutate | 115 g |
| Producător | Black Fox |









