| Tip | pliant |
| Material de mâner | copac |
| Mâner de culoare | copac |
| Material de lamă | oțel |
| Duritatea oțelului | 60 Rockwell |
| Lungimea cuțitului | 200 mm |
| Lungimea lamei | 90 mm |
| Lungimea mânerului | 110 mm |
| Grosimea lamei | 3 mm |
| Greutate | 70 g |
| Accesorii opționale | clemă pentru fixarea la curea sau în buzunar |
| Producător | Black Fox |









