| Tip | turistic |
| Material de mâner | plastic |
| Mâner de culoare | negru |
| Material de lamă | oțel |
| Duritatea oțelului | 59 Rockwell |
| Lungimea cuțitului | 208 mm |
| Lungimea lamei | 95 mm |
| Lungimea mânerului | 2 mm |
| Tecii/pungă de | da |
| Greutate | 88 g |
| Producător | Morakniv |
| Cod EAN | 7391846012306 |









